19. 09. 2016

V týdnu od 19. 9. do 23. 9. se uskutečnil již po osmé výměnný pobyt deváťáků ve Spišském Bystrém u Popradu. Letošní deváťáci vyrazili na podzimní setkání společně se svojí třídní učitelkou Petrou Andresovou a panem učitelem Michalem Luňáčkem. Slováci jsou vždy velmi přátelští a pohostinní a ani letos tomu nebylo jinak. Připravili velmi pěkný a pestrý program, během kterého „naši“ poznali okolí Spišského Bystrého, navštívili kostel sv. Juraja ve Spišské Sobotě; nechybělo drobné nakupování v novém obchodním centru FORUM; někteří poměřili své florbalové schopnosti a všichni svou „fyzičku“ při výstupu k Teryho chatě v Tatrách; seznámili se s historií hradu v Starej Ľubovni a Ľubovnianského skanzenu; zjistili, jak se vyrábí pravá whisky v Nestville parku v Hviezdnom a zakoupili čokoládové „mňamky“ svým blízkým i sobě. Rychle to uteklo, uzavřela se mnohá přátelství a bylo to moc fajn! Na oplátku přivítáme na jaře slovenské kamarády u nás. Více se můžete dočíst v Sokolovském Koktejlu!

Výlet do partnerské školy ve Spišském Bystrém mohl být realizován i díky projektu „Česko-slovenské partnerství škol“ financované s podporou Pardubického kraje z programu „Podpora rozvoje zahraničních vztahů Pardubického kraje pro rok 2016 s důrazem na spolupráci s partnerskými regiony“ částkou 10 000 Kč.