27. 03. 2014

Četli jste knihu „Spící město“ od spisovatele Martina Vopěnky? Někteří čtrvrťáci ano a tak jsme využili toho, že spisovatel přijel besedovat se studenty gymnázia a domluvili jsme se, že se ho i my zeptáme na nějaké zajímavosti a popovídáme si s ním o jeho knihách. Zaujalo nás už samo téma – všichni rodiče v jeho knize usnuli a děti se o sebe musely postarat samy. Co všechno by se mohlo stát, když rodiče spí a děti jsou odkázány samy na sebe? Besedy se zúčastnila 4. a 5. třída a pan spisovatel nám předčítal ze své knihy, diskutoval s námi, ptal se, a ptali jsme se hodně i my. Zajímalo nás, jak dlouho píše, co píše, kde bere inspiraci, co dělá ve volném čase, kolik má dětí, jestli sportuje. Překvapilo nás, že má rád vytrvalostní sporty, běhá na lyžích, účastní se maratónu, leze po horách, cestuje, navštívil Antarktidu a materiál na knihu sbíral třeba i v Argentině. Někteří z nás si jeho knihu i koupili a dostali do ní věnování.