28. 04. 2017

V pátek se konal již 3. rokem Den Země s veřejností. Paní učitelka Jitka Macenauerová s pomocí paní učitelky Marcely Ruskové připravila stanovište s ekologickou tématikou. I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a všichni si ji užili.

Dále byla slavnostně odhalena "Semínkovna" v parku J. Palacha.

Děkujeme všem za pomoc a oběma organizátorkám za krásnou akci.

Naše škola je zapojena v mezinárodních projektech Globe a Ekoškola. Rozhodli jsme se založit semínkovnu.

Ptáte se, o co jde?

Semínkovna je v podstatě budka, kam kdokoli z vás může vložit vypěstovaná, přebytečná semínka a kdokoliv si je může vzít a zasadit si je. Naše SVITAVSKÁ semínkovna se nachází v Parku Jana Palacha, kousek od knižní budky. V parku bude umístěna od jara do podzimu. Osivo v semínkovně by mělo být výhradně v „Bio“ kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin, to znamená vypěstované doma. Semínka jsou nabízena bezplatně, v malých dávkách a pouze pro osobní spotřebu.

Iniciativa Semínkovna vznikla v ČR v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, semenaření a přírodního zahradničení. Vzorem jí byly francouzské Les Grainotheques a americké TheSeedbanks. Sdílejte semínka s námi, vypěstujte si kvalitní biozeleninu a podpořte rozmanitost Vaší zahrady.