14.12.2017

Již tradiční akcí SOU Svitavy je soutěž praktických dovedností pro žáky základních škol. Letos přijelo 20 žáků z deseti základních škol. Z každé školy přijeli dva nejlepší žáci nebo žákyně, které bojovali o prvenství ve výrobě velikonoční klapačky.

Náročnost výrobku odpovídala dovednostem, znalostem, ale už i zkušenostem žáků. Po celou dobu pracovali soutěžící pod dozorem učitelů odborného výcviku Ladislavem Horvátem a Josefem Czehowským. Protože občas byla potřeba i drobná rada v dílnách, na práci dohlíželi a také poradili žáci učiliště. Po celou dobu panovala dobrá nálada, což na soutěžích není vždy běžné.

Vítězi se stali všichni účastníci, neboť si domů odnesli svoje klepačky, které byly všechny funkční. Přesto ale odborná porota určila toto pořadí:

Družstva:

1. místo: ZŠ Bystré

2. místo: ZŠ Pomezí

3. místo: ZŠ Brněnec, Moravská Chrastová

Jednotlivci:

1. místo: Jindřich Vojtíšek ze ZŠ Zámecká, Litomyšl

2. místo: Jakub Hanzal ze ZŠ a MŠ Svitavy, Sokolovská

3. místo: Lucie Pechancová ze ZŠ Pomezí Mgr.

Alice Štrajtová Štefková

zástupce ředitele pro praktickou výuku

Děkujeme za zaslání článku