You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Připravuji...

18. 10. 2011

Žáci 8. a 9. třídy reprezentovali naši školu v okresním kole minifotbalu.Podporou jim byl pan učitel Michal Luňáček. Blahopřejeme k 1. místu.

Slovy pana učitele Michala Luňáčka

Okresní kolo v minifotbalu žáků 8. a 9.tříd – ZASLOUŽENÝ POSTUP DO KRAJE

Okresního kola v minikopané se 18. října 2011 zúčastnilo pět družstev chlapců 8. a 9. tříd bývalého svitavského okresu. Hrálo se systémem každého s každým, na umělé trávě v Lánech. Fotbalu relativně přálo počasí, i když zpočátku byl trávník po nočních mrazech pokryt jinovatkou. Naši chlapci nastupovali oproti obvodnímu kolu s jedinou změnou v sestavě, a to na postu brankaře. Tentokrát naši branku hájil Martin Hebelka, zatímco Tomáš Kalas posílil záložní řadu.

V úvodním zápase jsme si, zejména v jeho první půli, zvykali na terén, a také jsme se potřebovali dostat do tempa. To se nám ve druhém poločasu dvěma góly Dana Říhy a pojistkou Petra Bartoše podařilo a vyhráli jsme nad ZŠ Kostelní náměstí z Mororavské Třebové 3:0.

Proti družstvu z Dolního Újezdu si naše obrana vybrala slabší chvilky. Po opět bezbrankové první půli se nejprve střelou z dálky nechal překvapit gólman Hebelka. A i když se nám díky tak trošku záhadné trefě Denise Dvořáka podařilo vyrovnat, zajistil si tři body gólem v samém závěru zápasu soupeř, po dokonalém rozebrání naší obrany.

V derby se svitavským gymnáziem jsme se rychle gólem Filipa Čížka ujali vedení, které ve druhé půli zvýšil na 2:0 Tomáš Kalas. A i když zápas gymnázium brankou Kaly zdramatizovalo, dokázali jsme ho dotáhnout do vítězného konce.

Do posledního zápasu proti ZŠ Masarykova z Poličky jsme nastupovali s vědomím, že pokud chceme pomýšlet na celkové vítězství, potřebujeme vyhrát. Remíza by posunula na čelo tabulky Gymnázium SY. Díky bezchybné obraně a gólům Denise Dvořáka, Filipa Čížka a Dana Říhy se nám to povedlo a mohli jsme tak slavit celkové vítězství a postup do krajského kola, které proběhne na jaře v Moravské Třebové

Konečné pořadí:

1. ZŠ Sokolovská Svitavy                                             4    3  0  1   9:3    9

2. Gymnázium Svitavy                                                4    2  1  1  13:5   7

3. ZŠ Masarykova Polička                                         4    2  1  1   9:8    7

4. ZŠ Dolní Újezd                                                         4    2  0  2   7:7    6

5. ZŠ Kostelní náměstí Moravská Třebová            4    0  0  4  1:16   0