13. 03. 2014

Ve čtvrtek 13. 3. nás přišel navštívit příslušník Policie ČR. Měli jsme obrovskou výhodu, protože to byl tatínek naší Kristýnky Čadilové. Zpočátku jsme si povídali o tom, jak se máme chovat na ulici při jízdě na kole, skateboardu, koloběžce…, co si máme před jízdou obléknout a v neposlední řadě jsme si zopakovali pravidla silničního provozu.

Dále jsme si připomněli, jak se máme chovat, když nás osloví cizí osoba nebo když jsme sami doma a někdo na nás zazvoní. Bylo to velice důležité si vše oživit, protože se stáváme samostatnějšími a nikdo nechce, aby se nám cokoliv stalo. Nejvíc nás ale zajímalo, co si pan policista přinesl v těch velikých černých taškách. Byla to celá policejní uniforma – chrániče, helma, plastový štít, obušek a neprůstřelná vesta. Vše jsme si mohli vyzkoušet, a nebyla to žádná legrace.

Nakonec nás pan policista spoutal do opravdových pout, a rozhodně to nebyl příjemný pocit. Setkání se nám moc líbilo, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a nového. Doufáme, že nás pan policista znovu navštíví, třeba i s pejskovým doprovodem.