Tajný život města - projekt

04. 06. 2017

Naše škola je zapojena do projektu Tajný život města. Ten zkoumá, co vše okolo nás roste. My pomáháme plnit aplikaci Pl@ntNet fotografiemi rostlin a šířit povědomí o této aplikaci. O aplikaci Pl@ntNet se dozvěděli žáci od paní učitelky Jitky Macenauerové v přírodovědném kroužku a ve výuce. Sedmáci mohli dokonce místo sušeného herbáře nafotit rostliny do této aplikace a ukázat je paní učitelce. O své poznatky se podělili s kamarády a rodiči.

O aplikaci jsme vytvořili plakát. Návrhy dali sami sedmáci a deváťáci je jen poté předělali do umělečtější podoby. Vznikl tak komiks a jednoduchý návod, jak aplikaci použít.

Díky fotografiím žáků vzniklo krátké video o rostlinách, které rostou kolem Sokolovské. Video sestavil dohromady Ivo Teplý z 9.A. Video můžete pustit pod tímto článkem a FB školy.