15.02.2023

Již po druhé jsme se setkali na předškoličce, na které postupně společně procházíme desatero pro rodiče, které se zabývá hlavními kritérii připravenosti dětí do 1. třídy, tzv. školní zralostí. Tentokrát bylo setkání na téma Řečové a komunikativní dovednosti, samostatnost a orientace v prostředí. Děti pracovaly s paní učitelkou a společně zábavnou formou plnily úkoly. Na rodiče čekala krátká osvěta v dané oblasti, na co se zaměřit při domácí přípravě, jaké jsou nejčastější problémy, a následně sledovali svoje dítě při řešení úkolů.

Příště 15. března nás čeká téma Matematická gramotnost, zrakové a sluchové vjemy, paměť - to vše za vydatné podpory robotů a také Den otevřených dveří.

Poté se uvidíme ještě jedno 19. dubna s tématem Fyzická a pohybová vyspělost, samostatnost, socioemoční zralost.

Začínáme vždy od 15:30 do 16.30 hodin na odloučeném pracovišti školy na Pražské v pavilonu základní školy (dál od sportovní haly).

Přihlášení na akci:

E-mailem simkovak@zs5.svitavy.cz, ve kterém uvedete jméno a příjmení dítěte, datum narození a ze které MŠ jste. Dále prosím uveďte jméno a příjmení doprovodu, telefonní a e-mailový kontakt.  Zpět Vám přijde potvrzení o přihlášení.