Úvodní stránka

„Učíme žáky, nikoli předměty“ je základním mottem našeho školního vzdělávacího programu. Při vzdělávání dětí se snažíme maximálně využít jejich potenciál, vzbudit u nich zájem o vědu napříč vzdělávacími obory a rozvíjet jejich manuální gramotnost důležitou pro praktický život.

Co u nás nechybí:

• pozvolný přestup ze „školkového“ prostředí do prostředí velké školy, 1. – 3. třída je na Pražské;
  • moderně vybavené odborné učebny – PC učebna, laboratoř, jazyková učebna, cvičná kuchyně, školní dílny na Pražské i Sokolovské;
  • rozsáhlý areál a venkovní učebny umožňující výuku v přímém kontaktu s přírodou na obou pracovištích školy;
  • badatelsky orientovaná výuka podporující rozvoj kritického myšlení;
  • celoškolní projektové dny rozvíjející měkké dovednosti, které ocení každý zaměstnavatel;
  • podpora sportovních aktivit pod taktovkou našich pánů učitelů;
  • intenzivní pomoc a podpora školní speciální pedagožky dětem, rodičům i učitelům;
  • aktivní školní družina na obou pracovištích školy pro žáky 1. stupně;
  • úzká spolupráce se svitavskými školkami v rámci programu „Když děti učí děti“.

Na čem nám záleží:

• Jsme školou otevřenou pro děti i rodiče.
  • Pestrou výuku u nás zajišťují nadšení pedagogové, kteří mají rádi svoji práci.
  • Do výuky aktivně zapojujeme odborníky z praxe, podporujeme návštěvu vzdělávacích institucí napříč obory.

V souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 – GDPR o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů jsou provozně organizační informace, fotky, kontakty na zaměstnance školy, rozvrhy tříd, informace o třídách apod. přístupné pouze po přihlášení.

Úřední desku naleznete v horní části webových stránek - vlastní záložka - Úřední deska. Na ní je umístěn odkaz na úplnou úřední desku, která je přístupná po přihlášení.