PLATBY

Školné bezhotovostně do 15. dne v daném měsíci: 900,- Kč

Stravné inkasem: 1 100,- Kč

Číslo účtu: 27-3279540277/0100

• Přihlášky a odhlášky dětí ke stravování - stravné se přihlašuje a odhlašuje vždy nejméně jeden den dopředu, telefoniky na čísle 461 533 455, v době od 11:30 – do 13:45 hod a dále přes internet neomezeně ij@svitavy.cz. Na následující den je uzávěrka objednávek vždy do 13:45 hod.
  • Neúčast dítěte v MŠ hlaste, prosím, telefonicky, SMS zprávou nebo mailem (viz. kontakty).

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MŠ: 06. 03. 2024

Zápis do MŠ - 07. 05. 2024 od 13:00 - 17:00 - Multifunkční centrum Fabrika Svitavy

Co budu potřebovat do mateřské školy:

• bačkorky s pevnou patou (z bezpečnostních důvodů ne pantofle!)
  • náhradní oblečení včetně spodního prádla  pro případ nehody (polití atd.).
  • pohodlné oblečení do třídy - dle vašeho uvážení
  • oblečení na pobyt venku – je vhodné mít náhradní oblečení a obutí, hlavně na školní zahradu, kterou  využíváme k pobytu venku (s ohledem na počasí) v každém ročním období.  I v letním období je důležitá pokrývka hlavy.
  • pyžamko (pro děti, které budou spát), velké děti spací triko

Nezapomeňte:
Oblečení i obuv by měly být označeny jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně mezi dětmi !!! Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s fixy, nůžkami, barvami, apod… Z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnou  samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.
Hračky a mazlíčci:
Ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek či jiná věc, na kterou je dítě citově vázáno při usínání a při vzpomínce na rodiče.

„Zvykáme si na školku“ aneb DOBRÁ RADA NAD ZLATO - několik rad pro rodiče

• své dítě doveďte až do třídy a osobně jej  „předejte“  učitelce
  • každé dítě se jinak přizpůsobuje novému prostředí, kolektivu, méně přizpůsobivé děti nenechávejte zpočátku v kolektivu příliš dlouho, lze domluvit postupnou adaptaci
  • máte-li nějaké pochybnosti, požadavky, obraťte se s důvěrou na Vaši paní učitelku
  • neprodlužujte loučení, rychle odejděte
  • informujte učitelku, pokud má Vaše dítě nějaké zdravotní  omezení, dítě, které bere léky nebo nachlazené by do školky nemělo chodit, v kolektivu hrozí rychlé šíření nákazy
  • pokud se Vám hned vše nedaří, nezaujímejte ke škole negativní postoj, dejte svému dítěti  i nám dostatek času adaptovat se
  • před Vaším dítětem mluvte o školce pozitivně, nestrašte je školkou, školka není za trest („Jen počkej, ve školce, tam ti nikdo nepomůže.“ „Budeš muset dělat všechno sám.“ „Paní učitelka tě naučí poslouchat.“ apod.)

Sledujte, prosím, nástěnky v šatnách, kde jsou informace pro vás !!! Pokud neobsahují to, co hledáte, zeptejte se učitelek.

Vážení rodiče, přejeme si, aby Vaše děti byly spokojené,  chodily do školky rády. Tráví s námi hodně času v rozhodujícím období svého života.  Proto je nutné, abychom byli partneři. Přivítáme Vaše připomínky a návrhy, které přispějí k pohodovému pobytu Vašich dětí s námi.

Kolektiv  mateřské školy