You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Připravuji...

07.- 09.09.2022

Naše škola se zúčastnila Republikového finále odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Brně. Samotného vrcholu této soutěže se zúčastnili tři jednotlivci z řady naších žáků, kteří v okresním a krajském kole prokázali, že jejich výkony jsou minimálně srovnatelné s těmi republikovými. Konkrétně se jedná o Jonáše Komůrku z 9.A, Tobiáše Brýdla z 6.A a Agnese Kalousovou z 5.A.

Jednalo se o extrémně náročné tři dny v Brněnském areálu VUT. Nakonec se však ukázalo, že naši žáci se do republikového výběru nedostali náhodou a umístili se na krásných příčkách.

• Jonáš Komůrka se umístil se ziskem 7 477 bodů na 33. místě z celkového počtu 136 účastníků v kategorii chlapci (2008) a získal tak zlatý odznak.
  • Tobiáš Brýdl se umístil se ziskem 5 559 bodů na 19. místě z celkového počtu 26 účastníků v kategorii chlapců (2011).
  • Nakonec nejmladší a jediná dívka našeho výběru Agnese Kalousová, ta se svými 5 728 body dosáhla na krásné 7. místo z celkového počtu 23 účastnic v kategorii dívek (2012) a svým počínáním si vysloužila diamantový odznak, což znamená nejvyšší možné ocenění z odznaků všestrannosti.

Nutno podotknout, že republikového finále se zúčastnilo 139 škol a mnoho z nich se může pyšnit titulem sportovních tříd. Proto jejich sportovní kvality mnohdy předčívají ty naše. I tak dokázali naši sportovci těmto školám velmi zdárně konkurovat a nám nezbývá než jim poděkovat a smeknout před jejich výkony. Martin Czehowský a Michal Luňáček, učitelé TV.