Rady pro bezpečný online svět
  1. Neodhaluj jméno, adresu, telefonní číslo ani školu, do které chodíš.
  2. Dvakrát měř a jednou – sdílej. Některé věci na sociální síť nepatří. Když umístíš fotku na síť, je to jako když ji vytiskneš na velký formát a obejdeš s ní náměstí nebo všechny lidi v autobuse, ve vlaku apod. Není to divné?
  3. Jakmile někam vložíš fotku nebo video, už nikdy to nezískáš zpátky. Ber to jako fakt!
  4. Nepřijímej přítele podle toho, jak vypadá. Vůbec nemusí mít v profilu svou fotku, ale cizí.
  5. Není dobré psát si s každým. Nejdříve si ověř s kým a o čem komunikuješ (např. videohovor).
  6. Pohybuj se v kyberprostoru jen ve skupině svého věku. Nepředstírej, že ti je víc. Mohl by ses dostat do diskuzí, které ti nebudou příjemné.
  7. Nikdy si nedomlouvej schůzku s někým neznámým o samotě.
  8. Nereaguj na urážlivé zprávy a svěř se dospělému!!!
  9. Neotevírej podezřelé maily.
  10. Zapřemýšlej o tom, kdo je tvůj přítel. Nepodléhej falešným představám, že na sociálních sítích máš skutečné přátele. Soustřeď se na kamarády ve třídě nebo na kroužku apod.

(Zdroj: rodina DNES)