Projekt spolufinancován Evropskou unií

Datum zahájení projektu: 01. 10. 2016

Datum ukončení projektu: 30. 09. 2018

Předpokládaná doba trvání: 24 měsíců

Projekt byl zaměřen na podporu a rozvoj následujících témat: personální podpora pro děti a žáky ohrožené školním neúspěchem, profesní rozvoj a spolupráce pedagogů, volnočasové aktivity vedoucí k rozvoji klíčových kompetencí, usnadnění přechodu dětí z MŠ do ZŠ a spolupráce s rodiči.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu bylo zvýšení kvality předškolního vzdělávání, profesní rozvoj pedagogů a rozvoj logického a strategického myšlení žáků.

Vybrané aktivity:

• Školní asistent – personální podpora ZŠ a MŠ
    • Cílem této aktivity bylo poskytnout větší podporu zejména dětem a žákům ohroženým školním neúspěchem.
  • Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ
    • Cílem této aktivity byl rozvoj logického a strategického myšlení žáků.
  • Čtenářský klub pro žáky ZŠ
    • Cílem této aktivity byl rozvoj klíčových kompetencí žáků.
  • Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
    • Cílem této aktivity bylo podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování.
  • CLIL ve výuce na ZŠ
    • Cílem této aktivity bylo prohloubit znalosti pedagogických pracovníků, kteří nevyučují cizí jazyk a zároveň zvýšit jejich kompetence ve využívání metody CLIL při výuce nejazykových předmětů.
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ
    • Cílem bylo podpořit dlouhodobé vzdělávání a rozvoj pedagogických pracovníků formou ucelených vzdělávacích programů. Vzdělávání bude probíhat v následujících oblastech: čtenářská gramotnost, cizí jazyky.
  • Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ
    • Cílem této aktivity bylo poskytnout rodičům dostatečný prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu.