Tématu kyberšikany a celkově nebezpečí sociálních sítí se věnujeme velmi často, a stále je to málo. Mnozí tuto problematiku podceňují a mají pocit, že jim nic nehrozí, přitom… Tak si ještě jednou všechno zopakujeme a přineseme rady nejen pro děti, ale i pro rodiče.

Co vám hrozí na internetu? Internet má dnes nezastupitelnou roli nejen při získávání informací a komunikaci na sociálních sítích, ale jeho uživatelům krátí volnou chvíli, dají se na něm hrát i hry. Všechny tyto činnosti však představují i určitá rizika. Těch je v současnosti možná víc než zábav.

Kyberšikana
  • je zneužití informačních komunikačních technologií (zejména pak mobilních telefonů a sociálních sítí) k takovým činnostem, které mají někoho záměrně vyvést z rovnováhy
  • je to tedy jedna z forem šikany
  • kyberšikana a tradiční šikana mají jednu věc společnou - jejich cílem je někomu ublížit nebo ubližovat ať fyzicky, či psychicky